Cozy Hotell

  • Wi-Fi
  • Barnsängar

Cozy Hotell Bangkok är beläget 4 km från Bangkoks konst- och kulturcentrum BACC och mindre än 5 minuters gångavstånd från Kinas ambassad. Gästerna som bor på det här hotellet kan parkera sin bil i närheten.

Rummen har matplats och balkong tillsammans med strykjärn med strykbräda, strykutrustning och luftkonditionering, samt flerkanals TV och plattskärms-TV med satellitkanaler. De är möblerade med skrivbord. Dessutom finns det ljudisolerade fönster. Badrummen erbjuder bekvämligheter som hårtorkar och badrockar, och inkluderar även en handikappdusch, en duschkabin och en separat toalett.

Restaurangen Yoshinoya serverar asiatiska maträtter och ligger endast 550 m från Cozy Hotell.

Hotellet ligger i distriktet Ratchadaphisek, alldeles runt hörnet från tunnelbanan Phra Ram 9 MRT-station. Bland sevärdheterna som är belägna 2 km från boendet finns Terminal 21. Gästerna kan besöka 2C2P Park, som ligger ungefär 10 minuters promenad bort. Underhållningsalternativ i området inkluderar Siam Niramit Bangkok nära Cozy Hotell i Bangkok. Järnvägsstationen Nana BTS är belägen cirka 2 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Cozy Hotell Bangkok
Twenty One Place
Mobilpris

Twenty One Place

8.1
Väldigt bra 74 recensioner
60 m från boendet
USD 18 USD 16
per natt
42 Guest House
Mobilpris

42 Guest House

7.9
Bra 361 recensioner
122 m från boendet
USD 7 USD 6
per natt
R9 Bangkok
Mobilpris

R9 Bangkok

7.6
Bra 318 recensioner
667 m från boendet
USD 26 USD 23
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Don Muang
    22 km

    Tågstationer

    Makkasan Airport Rail Link Station
    1,3 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 21:00
    Utcheckning: från 12:00 till 13:00
    • Information om extrasängar
    • Ett barn under 12 år får bo gratis vid användning av befintliga sängar.
    • En extrasäng är tillgänglig till priset av THB 500 per person och natt för alla barn under 12 år.
    • En extrasäng är tillgänglig för äldre barn/vuxna till priset av THB 750 per person och natt.
    Vanliga frågor
    • Vilken tågstation ligger nära Cozy Hotell?
      Den närmaste tågstationen till Cozy Hotell är Nana BTS, som ligger cirka 2 km bort.
    • Finns det en arbetsplats i rummen på Cozy Hotell?
      Vissa rum på Cozy Hotell har arbetsbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Don Muang
    22 km

    Tågstationer

    Makkasan Airport Rail Link Station
    1,3 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Cozy Hotell Bangkok

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng